Donanım

1 TB Alanı ile MicroSD Kartlar Çok Yakında

Dünya Markaları olan Micron ve Western Digital, 1 terabayt kapasiteli microSD kartlarını aynı gün tanıttı.

Büyük şirketler arasında Micron ve Western Digital, 1 terabayt (TB) alan kapasitesine sahip ilk microSD kartlarını aynı gün içinde duyurdular. Micron şirketi kendi micro sd kartını “dünyanın ilk 1 TB’lik microSD kartı” olarak tanımlarken hemen ardından Western Digital’den (WD) “dünyanın en hızlı 1 TB microSD kartı” haberi çıktı ve bu haber doğrulanırken ürün tanıtıldı.

İki şirketin ürünlerinde’de UHS-I modelinden olan kartlardan, Western Digital’in modeli SanDisk markasını taşıyor. Tam olarak anlamı SanDisk Extreme UHS-I microSDXC olan kartın okuma hızı saniyede 160 MB gücünde, Micron’unki ise 100 MB gücünde olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte Micron’un c200 adlı kartında, şirketin kendi geliştirdiği 96 katmanlı 3D dört hücreli QLC NAND teknolojisi mevcut olduğu söylenebilir. Bu nedenden ötürü yazma hızı rakibinden biraz daha yüksektir. Micron’un MicroSD kartı saniyede 95 MB yazabilirken, WD’in MicroSD kartı ise 90 MB veri yazabiliyor

Bu özellik içeren yeni teknoloji ile her zaman ki gibi ilk zamanlarda biraz pahalıya mâl olacak. 1 TB kapasiteli SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı Nisan ayında piyasaya çıkacak ve fiyatı 450 dolar olacak.

Micron ise yeni kartının 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağını açıkladı ama fiyatıyla ilgili bilgi vermedi. Fakat bu ürünün fiyatının da rakibinden daha az maliyeti olacağını düşünmüyoruz.

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön