Haber

41 Televizyon Kanalında Eş Zamanlı Olarak Yayınlanan Reklam Peak Games

41 televizyon kanalında yayınlanan reklam .Peak Games yayınlamış olduğu reklam sayesinde dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Peak.com’un yayınlamış olduğu bu reklam Peak Games özgün reklam fikri mi? Bu reklam fikri kime ait?

41 televizyon kanalında eş zamanlı yayınlanan reklam

Türkiye’de mobil oyun firmalarından değerli olan Peak Games, 41 televizyon kanalında yayınlanlamış olduğu reklam filminden sonra Türkiye’nin gündemine oturdu. 41 tv kanalında yayınlanan bu reklam filmi twitter ve tüm sözlük sitelerindeki öne çıkan konular arasında yer alıyor.

2017 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Peak Games şirketi, 2010 yılında Farmville oyunu ile global çapta bilinirlik elde eden Zynga şirketine satılmıştı. Bu önemli satıştan sonra şirketin Türkiye’deki ofisi, sadece Peak ismiyle projelerine devam etti. Kısaca bahsi geçen reklam ile Zynga’nın bir alakası ve ilgisi bulunmuyor. Peak, İstanbul’da çalışmaya devam eden yerli bir oyun şirketi olarakda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

41 Televizyon Kanalında Yayınlanan Reklam Tam Olarak Şöyle: VİDEO

Normal bir sigorta reklamıyla ve global reklamcılık anlayışıyla başlayan film, birdenbire görüntünün gitmesi ve kanalın “hacklenmesi” ile söz konusu reklam devam ediyor. Reklamın asıl fikri ise bu aşamadan sonra ekranlara yansıyor. Peak, vermek istediği mesajı bir yazılım şirketinin dili ile veriyor. 

Reklam yapmak oldukça profesyonellik gerektiren bir uğraştır. Bu iş çok titiz bir şekilde insanların karşısına çıkarmak gerekir. Sosyal medyada bulunan mesajların büyük bir bölümünde insanların bu mesajları birer reklam yerine gerçek olay olarak göz önünde bulundurdukları anlaşılıyor. Bu da reklamı unutulmaz ve etkili kılan bir unsurlardan biridir. 

Bu Fikir Aslında Kime Ait?

Audi’nin Safety Code “Güvenlik Kodu” adlı bu reklam filmi, Peak’in reklam filmi ile neredeyse aynı. Reklamcılık sektöründe bu tip benzer olaylara çok sık rastlanılıyor.  41 kanalda aynı anda olarak yayınlanan bir reklamın da dünyaca ünlü bir otomotiv şirketinin reklamından uyarlandığını görüyoruz.

Trump’ın Emri Yapay Zeka Girişimlerini Hızlandırdı.


- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön