Bilim

‘Apollo 11’ 1 Mart’ta IMAX Ekranlarına Girecek Belgesel

“Apollo 11” şimdi bir lansman tarihi var.

Daha önce hiç görülmemiş 70mm görüntüleri ve daha önce hiç görülmemiş sesleri olan tarihi ilk ay iniş misyonunun yer aldığı Todd Douglas Miller belgeseli, yalnızca 1 Mart’ta başlayan bir hafta boyunca IMAX tiyatrolarında gösterime girecek.

Apollo 11 2019 Mart

2019 Sundance Film Festivali’nde eleştirel beğeni toplayan uzun metrajlı film daha sonra 8 Mart’ta her yerde sinema salonlarında açılacak

apollo 11
“Apollo 11” IMAX Deneyimi yalnızca bir haftalığına 1 Mart 2019’da açılıyor. Film, özel IMAX DMR (Dijital Yeniden Mastering) teknolojisine sahip IMAX Deneyiminin görüntü ve ses kalitesine dijital olarak yeniden hakim olacak. (Resim: © IMAX)

Miller, Bu çok özel etkinlik filmi için NEON ve IMAX ile birlikte çalışmaktan çok heyecanlıyız dedi. 65 mm’lik filmin ilk karesinin film tarayıcıdan çıktığını gördüğümüzden beri, her zaman Apollo belgeselinin mümkün olan en büyük ekranlarda görünmesini öngördük.

IMAX tiyatroları katedrallerdir ve izleyicilerin filmin macerasının tadını çıkarmaları için daha mükemmel bir yol düşünemiyoruz.Dedi.

Film, izleyicilere NASA’nın en ünlü görevi için sonsuza dek Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins’in ev isimlerini yapan ön koltuk olarak veriyor. Astronotların, Görev Kontrolündeki ekibin ve yerdeki milyonlarca izleyicinin perspektifine dalmış olan sinemaseverler, Temmuz 1969’da insanlığın başka bir dünyaya ilk dev adımını attığı günleri canlı bir şekilde deneyimleyecekler.

IMAX Entertainment başkanı Megan Colligan yaptığı açıklamada, “Miller filmi, film yapımında çarpıcı bir başarıdır.” Dedi. “Film sürükleyici, net ve net. İzleyiciler imkansızı mümkün kılmak için bir araya gelen ekibin gerginliğini, büyük gururunu ve ezici sevincini somut bir şekilde hissedebiliyor. İMAX’ta, sürümde NEON ile ortak olmaktan daha mutlu olamadık. “

CNN tarafından

CNN Films tarafından ilk aya iniş hakkında bir film oluşturmak üzere görevlendirilen “Apollo 11” uzun metrajlı bir belgesel olarak şekillenmeye başladı.

11.000 saatin üzerinde ses kaydı, uçuşun her dakikasında 60 Mission Control üyesinin kişisel kayıtlarını yakaladı. Film ekibi üyeleri, sesi geri yüklemek ve aranabilir hale getirmek için kod oluşturdular. Daha sonra kayıtları dinleme ve belgeleme sürecine başladılar. Çaba, görevin kilit olaylarına, mizah ve kamaradere anlarına dair yeni bilgiler verdi.

Todd Douglas Miller’ın “Apollo 11” adlı film afişi, ilk ay iniş görevinin daha önce hiç görülmemiş 70 mm görüntülerinden alınmış olan Saturn V roketinin bir görüntüsünü sunuyor. 93 dakikalık bir belgesel, 1 Mart 2019’da IMAX tiyatrolarına bir haftalık bir özel film için geliyor, ardından 8 Mart’ta her yerdeki sinema salonlarında açıldı.
(Görüntü: © Neon / CNN Filmleri)

Final Frame

65 mm filmin dijitalleştirilmesinin yanı sıra, 16 mm ve 35 mm malzemelerin yeniden taranması; New York’ta bir post prodüksiyon evi olan Final Frame’de çözünürlüklerde yüksek dinamik aralık tarama yapabilen bir tarayıcı oluşturulmasına yardımcı oldu. 8K’ya. Elde edilen transfer – filmin kesildiği – var olan Apollo görüntülerinin en yüksek çözünürlüklü, en yüksek kalitede dijital koleksiyonu.

Tamamen arşiv malzemelerinden yapılmış ve konuşma kafalarından kaçınan ” Apollo 11″, her yaştan izleyiciye orada olma konusunda doğrudan deneyim vererek olayın büyüklüğünü yakalar.

Apollo 11, özel IMAX DMR teknolojisine sahip olan IMAX Deneyimi’nin mükemmel görüntü ve ses özelliğine dijital olarak yeniden sahipolacaktır.

Daha fazla bilgi veya “Apollo 11” için bilet ayırmak için IMAX web sitesine bakın.

CollectSPACE’te “Apollo 11” için resmi IMAX fragmanını izleyin.


Bir haber ipucu, düzeltme veya yorumunuz var mı?Buradan bize bildirebilirsiniz. [email protected]


Mars robotu Opportunity Kızıl Gezegen’in üzerinde 15 Yıl Rekor Kırdıktan sonra öldü


- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön