Haber

Deprem Kahini Hoogerbeets İstanbul Beklenen Deprem Açıklaması

Deprem Kahini lakabı ile tanınan Frank Hoogerbeets, “Türkiye’de 7 şiddetinde deprem olacağını biliyoruz, sadece ne zaman olacağını bilmiyoruz” dedi.

Şubat ayında yapmış olduğu açıklamada, gezegen hizalanmasının depreme sebep olacağını söyleyen Hoogerbeets, Ekvador’da yaşanmış olan7.7 büyüklüğündeki depremi doğru tahmin ederek gündem konusu olmuştu. Kendisini “Yeni Nesil Deprem Tahmincisi” olarak dünyaya tanımlayan Hoogerbeets’in açıklamaları devam ediyor.

deprem kahini

Hoogerbeets bu kez Marmara Depremi hakkında Türkiye’yi korkutan açıklamalarda bulundu. 3 veya 4 Mart’ta dünyanın bir bölgesinde 6 veya 7 büyüklüğünde bir deprem olacağını açıklayan Deprem Kahini, depremin İstanbul’da olma olasılığı yönündeki soruya “Belki de, bu mümkün” şeklinde açıklamada bulundu.

Hollandalı tahminci, “Mesela Irak ve İran’a baktığımız yakın zamanda 7 şiddetinde depremler ortaya gçıktı. Bu bölgede baskı gittikçe artıyor. Türkiye riskli bölgeler arsında yer alıyor. Anadolu fay hattı var, Türkiye’de de büyük bir deprem olma ihtimali yüksek. Fakat çok sık olmaz, bunun nedeni baskı Asya ve aynı zamanda Akdeniz tarafından geliyor. Bir sonraki depremin Türkiye’de ne zaman olacağını tahmin eddebilmek oldukça zor. Ama süreyle doğru orantılı bir şekilde artar. Yani ne kadar uzun sürerse olasılık bir o kadar artacaktır. Türkiye’de 7 büyüklüğünde bir deprem olama ihtimali çok olabilitesi yüksek bir durum. Deprem, Orta Anadolu’da da olma olasılığı var. Bilim insanları, Türkiye’de yaşanması beklenen depremin geciktiği konusunda aynı düşünceye sahip, fakat ne zaman olacağını bilemiyoruz” ifadesini kullandı.

https://www.teknowhite.com/ptt-drone-ile-kargo-donemi-basliyor/
Kaynak:https://www.webtekno.com/deprem-kahini-hoogerbeets-bu-sefer-istanbul-da-beklenen-deprem-hakkinda-konustu-h64064.html
- -
1
1 Yorum

1 Yorum

  1. Android Seruven

    01/03/2019 at 07:33

    İstanbul baya yorulmuş bir şehir halen deprem için gerekli önlemler alınmamış inşallah korkulan olmaz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön