Oyun

Devil My Cry 5 Çıktığı Anda Crackerlar Tarafından Kırıldı

Devil My Cry 5 normalde Denuvo koruma sistemi özelliği içerdiği bildirilen ve çıkışı yapılanoyun bir hata yüzünden korsan olarak oynanılabiliyor.

Devil May Cry 5 oyunun’dan büyük bir hata ortaya çıktı.

Devil My Cry 5, 8 Mart 2019 tarihinde yayınlanan oyun yapımcı ve yayıncı firmanın yapmış olduğu büyük bir hata yüzünden korsan oyuncuların eline geçti. Normalde Denuvo 5.7 ile korunan oyun, çalışanların yapmış olduğu hata sonucunda koruma sistemi olmadan yayınlandı. Gerçi Denovo sistemiyle korunsa bile hızlı bir şekilde kırılacağını biliyoduk fakat bu çok erken olması satış kısmında büyük bir engel olacağını söylemekte fayda var

Steam sistemi üzerinde çıkan Denuvo’suz exe dosyası, aslında kullanıcılara direkt olarak sunulmamış olsa da, Denuvo korumasız oyunları yakalayıp yayınlayan Sam2k18 adlı kullanıcı, bu durumu fark ederek exe dosyasını Steam sunucularından çekti. Dakikalar içinde internette yayılan korumasız dosya yüzünden, koruma sistemi Denuvo bu olaydan ötürü işlevsiz kaldı.

Hiç koruma sistemi olmadığı için cracklenmesine de gerek duyulmayan oyun, oyuncu kitlesine göre Denuvo koruması olmadan çok daha hızlı çalışıyor. Kullanıcılar, korumasız versiyonda fazladan 20 FPS aldıklarını söylüyorlar. Bu durum Denovo şirketi’nin her yönden oyunlara zarar verdiğini söylemek isteriz

Sürekli olarak fazladan 20 FPS alabileceğinizi söyleyemesek de, 8 ile 20 arasında fazla FPS alacağınız da ortada olan bir gerçek.Yani 40 fps değeri aldığınız bir oyunda 20 fps daha fazla olması 60 fps kare hızına erişebilmek olukça büyük bir olay olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda Denuvo’nun performansa etkisi de, bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Benzeri bir başka durum, Final Fantasy XV adlı oyunda yayınlanırken de yaşanmıştı.

Oyunun resmi sitesi için buraya tıklayın

https://www.teknowhite.com/call-of-duty-modern-warfare-4-cok-yakinda-gelebilir/
- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön