Oyun

GEARS 5 HARİKA YENİLİKLERLE GELİYOR

Stüdyo başkanı Rod Fergusson, Microsoft’un E3 basın toplantısında Gears of War 5 oyununu ortaya çıkardı. Gösterilen fragman, olağandışı karakter odaklı ve tamamen savaş atmosferi içinde bir ortam söz konusuydu. Anlaşıldığı kadarıyla oyun PC için yeniden oluşturulacak. Yapılan toplantı ve görüşmeler sonucunda Fergusson, Gears of War 5’in konsollarda standart olarak 60 fps ve 4K olmasını hedeflediğini, ancak PC’de 120 fps’ye kadar değer alabileceğini söylüyor.

Fergusson Hedefi

Fergusson, Gears of War 5’in konsollarda standart olarak 60 fps ve 4K olmasını hedeflediğini, ancak PC’de 120 fps’ye kadar değer alabileceğini söylüyor.

Ferguson ,Oyunun Xbox One X formatını tartışırken Fergusson, “Hedefimiz her zaman 60 fps’dir. İnanıyorum ki; yaptığımız her şeyle, Gears 4’ten aldığımız öğrenme ve bunun ötesinde yapabileceğimiz optimizasyonlar ile tam olarak yapacağımız şey, 4K çözünürlükte 60 fps. PC oyuncuları için zeminden inşa ettiğimiz bir oyuna sahip olmak, sahip olabileceğiniz farklı PC optimizasyon seçeneklerinden faydalanabilecektir.” diyor.

Microsoft’un bu nesilde baştan kaybetmiş olmasının temel nedenlerinden birisi de Xbox One’ın, PS4’e göre daha düşük bir performansa ve özelliklere sahip olmasıydı. Pek çok oyun PS4’te FULLHD (1080) 60fps oynanabilirken, Xbox One’da ise genel görünüm HD(720) 30fps üzerine şekillenmişti. Fakat Xbox One X ile durum tamamen değişti. Microsoft şirketi “dünyanın en güçlü ve en iyi donanımına sahip oyun konsolu” sloganı ile duyurduğu Xbox One X’i, sistem performans özellikleri olarak PS4 Pro’nun önüne taşımayı başarmıştı. Bu nedenden dolayı Gears Of War 5 Xbox One X ile birlikte istenilen değerlere ulaşılabilecekti. Yani bu noktada planlanan bir çizelge mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Yakın tarihte şu sıralar ise yeni duyurulan oyunların bu konsolun gücünü tam olarak desteklediği belirtiliyor. Önümüzdeki yıl Xbox One oyun konsolu ve PC için satışa sunulacak olan Gears 5 de bu oyunlardan birisi. Microsoft’un yetkili ve önemli karakterlden biri olan Rod Fergusson konu hakkında yaptığı açıklamada Gears of War 5’in Xbox One X’te 4K ve 60fps olarak çalışacağını belirtti. Fergusson, Gears 5’in görsellik ve akıcılık anlamında da en iyi oyun olacağını söyledi. Bu oyunla birlikte yeni bir savaş yeni bir atmosfer olan bir oyun motorunun geleceğinin habercisi oldu.

2019 yılının en çok beklenilen oyunu olan Gears Of War 5 çok iyi oyun mekaniği ve optimizasyon olarak iyi durumda olup X box one ve Pc için çıkacaktır. Yine oyunun sistem gereksinimleri kesinlik kazanmamıştır. Resmi olarak açıklandığında yine sitemizde paylaşılacaktır.

Resmi olarak detaylı bilgilere buradan ulaşabilirisiniz.

Oyunun cinematic trailerı için tıklayın

DDR5 BELLEKLER GELİYOR

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön