Sektörel

Google Adsense Reklam Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sizler için google adsense reklam başvurusu yapmadan önce önem gösterilmesi gereken hususları araştırıp yayınladık.

Bildiğiniz gibi İstanbuldaki trafik problemi ve işe yetişme stresi insanlar tarafından bir sorun haline gelmeye başladı. Bu nedenle insanlar trafik derdi ve işe yetişme stresi olmadan kendilerine uygun iş aramaya başladılar.

Evden home ofis çalışabileceğiniz bir iş, kendi blog sitenizi kurup uzmanı olduğuğuz veya sevdiğiniz bir alanda içerik üretmektir. Şimdi soruyorsunuz içerik üreticez tamam ama nasıl para kazanıcaz? Google adsense ile para kazanmak en uygun yöntemdir. Çok uzatmadan asıl konumuza dönelim.

Web sitenizden para kazanmanın en uygun ve en garanti yolu google adsense‘dir. Google adsense ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Tabi bu iş o kadarda kolay olmayacak. Google adsen siteleri başvuru yaptıktan sonra belli bir kontrol aşamasından geçerir.

Günümüzde bir çok insan google adsense’den konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bunun için çok iyi bir araştırma yapılıp sonrasında sitemizi istenilen dereceye uluştırdıktan sonra reklam başvurumuzu göndermemiz önemli bir noktadır. Peki google botları sitenizi incelerken nelere dikkat eder?

1. İlk Basamak-Hesap onayı

İlk olarak google sitenizin daha önce adsense ile ilgili bir sorunu olup olmadığını inceler yani adsensen daha önce ban yediniz mi bunu kontrol eder. Daha sonra daha önce adsense hesabınız varmı bunu kontrol eder. Bunların ardından diğer aşamaya geçer.

2. İkinci Basamak-Site İncelemesi

İlk basamağı başarı ile tamamlayan google kullanıcıları daha kapsamlı bir incelemeye alınır. Bu basamakta google kullanıcıları 2-7 gün arası süren bir inceleme ile google çalışanları web sitenizi inceler. Peki bu basamakta önemli olana kısımlar nelerdir?

Özgün İçerik

Google web sitenizdeki yazıların özgün olmasına, spam veya telifli materyallerin bulunmamasını çok dikkat eder. Bu sebeple içeriklerinizin özgün olmasına oldukça önem gösterin. İçeriklerinizin özgünlüğünü kontrol etmek için bir çok web site bulunmakta bu websiteleri arasında önerimiz olan smallseotools sitesini ziyaret edip içeriklerinizi bu web sitesinden konrol edebilirsiniz.

Künye, Gizlilik Politikası ve Hakkımızda Sayfaları

Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka gerçek kişilerin olduğu bir künye sayfası oluşturun.Künyeye girilen geçersiz isimler başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır. Ve sitenizde gizlilik politikası ve hakkımızda sayfasınında bulunması gerekiyor.

İndex Sayısı

Google’ın dikkat ettiği diğer bir önemli konu ise indeks sayısıdır. Siteniz aktifliği ve günlük tekil ziyaretçisi google açısından önemli bir kriterdir. Bu durumda sitenizi aktif tutmak çok önem taşımaktadır. Örneğin; bir saatte 100 içerik girmektense 1 gün boyunca 50 içerik girmeniz Google tarafından çok daha önemlidir.

google adsense

Son Kontroller

Başvuru yapmadan önce siteniz genel bir gözle bakınız. Sitenizde çıplak kadın resimleri, burç yorumları vb. tarzı uygunsuz içeriklerin bulunmamasına dikkat ediniz. Son olarak başvuruyu gönderiniz umarım yazımızı beğenmişsinizdir şimdiden bol kazançlar dileriz.

https://www.teknowhite.com/youtube-ihtar-ve-ceza-sistemini-yeniliyor/


- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön