Mobil

Google Haritalar Uygulaması, 5 Milyardan Fazla İndirmeye Ulaştı

Google Haritalar uygulaması kendi arama uygulamasını da geçerek kullanıcı sayısı 5 milyarı aştı. Henüz Google’ın hedef olarak belirlediği sayıya ulaşmasa da bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyoruz.

Google Haritalar, Youtube’un ardından Play Store’da 5B etiketine ulaşmış olan ikinci uygulama oldu. Teknik olarak Play Store’da 5B etiketine ulaşan farklı uygulamalar da var, fakat Google Play servisleri hemen hemen her android cihaza daha önceden yüklendiği için bu servisleri yarışa dahil etmemiz adil olmaz.

Bu uygulamaların bütün hepsi Play Store’a erişimi olan herhangi bir cihaza önceden yüklenmiş olsa dahi daha önceleri yazılımın içine yerleştirildiği ya da önceden yüklemelerin yapılmadığı zamanlar vardı. İndirme sayılarındaki tutarsızlıklar büyük ihtimalle burada başladı. Ayrıca Google bu indirme sayılarını nasıl ölçtüğünü de gizli tutuyor, bu sebeple yükleme toplamlarındaki fark, bilinmeyen faktörlerden de kaynaklanıyor olabilir.

Yine de 5 milyar indirme sayısı her uygulamanın erişebileceği bir seviye değil. Google Haritalar’ın bu seviyeye ulaşması her yönden etkileyici. Umalım ki bu ivmeye, trafiğe sokmadan ya da sürekli yan yola yönlendirmeden devam ederler.

https://www.teknowhite.com/google-adsense-reklam-almadan-once-dikkat-edilmesi-gereken-hususlar/
- -
1 Yorum

1 Yorum

  1. Kenar Yazarı

    11/03/2019 at 12:03

    Google haritaların kullanım oranı hızla artacak. Yakın zamanda Google, Map ve Earth ile ilgili yeni güncellemeler yayınlayacağını duydum. Bu güncellemeler kullanıcıların uygulamaları kullanmasını cezbettirecek şeyler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön