Sektörel

İnstagram Adını From Facebook Olarak Değiştiriyor

İnstagram Adını Instagram From Facebook olarak değiştiriyor.

Son yıllarda popülerliğini ciddi derecede arttırmış olan instagram’ın uygulaması ismini bağlı olduğu facebook’un da ismini içerecek bir şekilde uygulamanın adını değiştiriyor.

Fotoğraf blogu ve mesajlaşma uygulaması olan ınstagram , son yıllarda insanların vazgeçilmezi haline geldi. Özellikle Facebook’u terk eden gençlerin yöneldiği bu uygulamanın ismi yakın zamanda değişecek gibi görünüyor.

Tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong, “ Instagram From Facebook denen yeni bir marka ismine sahip olacak.” derken bir de yenilenmiş markaya dair ekran resmi paylaştı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamalarını daha kolay kontrol edebilmek ve daha kolay yönetebilmek için şirketin çeşitli departmanlarını birleştirmeyi planlıyor. Zuckerberg’in birleştirme planları arasında Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı tek bir platformda birleştirmek de var. Zuckerberg, uygulamalarında yer alan toplam 2.6 milyar kullanıcı için platformlar arası iletişim kurmanın yollarını arıyor.

Mart ayında Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, South by South West Konferansı’nda konuşmuş ve geçtiğimiz yılın eylül ayında şirketten ayrılmalarının sebebi olarak, Zuckerberg yönetimindeki firmada özgürlüklerini kaybetmelerini göstermişti.

Wong, “Instagram’ın kurucularından @kevin SXSW 2019’da Instagram’ın özerkliğinin azaltıldığından bahsetmişti. Ve yeni marka bunu gösteriyor.” diyor.

Konuyla ilgili olarak şu ana kadar ne instagram ne de Facebook cephesinden bir açıklama gelmedi.

https://www.teknowhite.com/legal-yollarla-hacker-nasil-olunur/

Kaynak:https://www.webtekno.com/instagram-from-facebook-h65753.html


- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön