Yazılım

İOS 13 İDDİALI GELİYOR

Apple, arayüz iyileştirmlerini bir kenara bırakarak, eski nesil iPhone ve iPad modellerinin performanslarını yakından takip etmeyi odaklanmıştı.
Bugün ise Bloomberg şirketi tarafından yayınlanan rapora göre Apple, iOS 13 ile birlikte birçok işlevsel özelliği kullanıcılarına sunacağı ortaya çıktı.
Bu yıl Haziran ayında düzenlenecek olan  WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılacak olan yeni iOS ile birlikte kullanıcılara daha önceden belirtiğimiz gibi özel bir karanlık mod özelliği eklenecek.

Kullanıcılarının önceden beri merakla beklediği bu özellik ile birlikte, iOS cihazların gece kullanıma daha verimli hale getirilecek. Bu sayade gece için kullanım performansı artacaktır. Apple İOS 13 ile birlikte yeni özellikler sadece bunda sınırlı kalmayacaktır.

Bloomberg şirketi tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda, yeni iOS sürümünde CarPlay uygulamasında da ciddi iyileştirmeler yapılacağı belirtiliyor. Böylece, CarPlay uygulamasını daha sade hale getirecek olan Apple‘ın, söz konusu bu uygulamaya da bazı işlevsel özellikler kazandırması da bekleniyor.

Ayrıca Apple, tüm bu yeniliklerin haricinde iPad kullanıcıları için de yeni bir ana ekran üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Daha önceki raporlarla da gün yüzüne çıkartılan bu yenilik, Bloomberg şirketi raporlarınca da doğrulanmış oldu.

İos 13 ile birlikte Apple artık güncelleme alamayacak olan telefonları açıkladı


Apple yürüttüğü faaliyetleri ilgili gelişmeleri, yakından takip eden Macrumors sitesinin paylaştığı gelişmeye göre iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, iOS 13 güncellemesi alamayacak. Başka bir ifadeyle 2016 yılından önce çıkan iPhone modellerine sahip olan kişiler cihazlarını iOS 13 özelliklerinden faydalanamayacaktır, yani güncelleştime söz konusu olamayacaktır.

Apple meşhur tableti olan iPad tarafında ise iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air and iPad Air 2’nin iOS 13’e güncellenmeyeceği belirtiliyor. Aynı raporda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad mini 4‘ün son kez güncelleme alabileceğinin konuşulduğu da açıklık kazanıyor. Tabi Apple’ın kararını şu anda bilmiyoruz. Herhangi bir ani kararla ıPhone 6s, 6s plus ios 13 güncellemesini alabilir.


Apple iOS 13 ile birlikte güncelleme alacak telefon listesini açıkladı:

Apple’ın güncel yeni yazılımı ile birlikte bu sistem olan iOS 13, iPhone 7 ve üstü modellere gelecek. Diğer bir ifadeyle iOS 13 yazılım güncellemesi şu modellere yüklenebilecek: iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X,
ve bu yıl çıkan iPhone XS Max, iPhone XR iPhoneXS

Bu modellerle beraber Apple’ın 2019 yılında tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri için de iOS 13 yayınlanacak. Gelen ilk haberlere göre iPad tarafında ise iPad mini 2-4 ve iPad Air-2 modelleri güncellemeyle buluşamayacak. Şuan kesin resmi bir açıklama bulunmamakla beraber yine kesin olarak paylaşıldığında TeknoWhite adlı sitemizde görüceğinizden emin olabilirsiniz.

Yeni gözde Apex Legends rekor geliyor


- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön