Oyun

Metro: Exodus Çok Yakında

Kitaptan uyarlama Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus duyuruldu. Hiç kimsenin beklemediği bir zamanda duyurusu yapılan Metro Exodus, bizleri kıyamet sonrası dünyanın insanlığın yok oluş serüveninin içine dahil ediyor

Romanlarıyla ön plana çıkan ve oyun dünyasında sözü geçen ve oyuncular tarafından çok sevilen Metro serisi sürpriz bir şekilde tanıtılıp duyurulmuştu  E3 2017’de tanıtılan Metro Exodus isimli oyun, dünyanın sonunu bize anlatmaya tam gaz devam edecek. Kimsenin beklemediği bir oyun olan Metro Exodus, geliştirme aşamasında bu zamana kadar kendini çok iyi bir şekilde gizlemeyi başarmış bir yapıttır.

Yayınlanan gameplay ve trailer videolarından gördüğümüz kadarıyla oyun, açık dünya seçeneği ile oyunculara sunulacak. Farklı bir dünyada mücadele verecek karakterimiz, mutasyona uğramış yaratıkların arasında hayatta kalmaya çalışacak.

Oyunun haritası Rusya’nın pek çok bölgesini oyuna aktarırken, o muheteşem soğuğu dibine kadar kadar hissettirecek gibi gözüküyor. Metro Exodus’un geliştiricisi 4A Games, yayınlanan oynanış videosunda göre oyunun o dram özellikli havasını yine çok iyi hissettirmiş. Başarılı oyun 15 Şubat 2019 ilk kez piasaya sürüleceği ilan edilmiştir.

E3’te ilk video yayınlandıktan sonra herkesin aklına oyunun açık dünya olacağı akıllara şüphe uyandırdı. Ancak 4A Games, belirtilen zamanda tekrar hatırlatma yaparak oyunun açık dünya olmayacağını özellikle altını çizdi. Onun yerine, oyunda birkaç tane büyük sandbox tarzında haritalar olacak. Bu haritalar çevresinde ve içinde çeşitli yan görevler de mevcut olacak ve bir haritayı tamamen bitirdiğiniz vakit artık oraya tekrar geri dönemeyeceksiniz. Last Light’taki en büyük harita 100-200 metreydi, Exodus da ise bu oran iki kilometre kareyi bulacak.

Bu serinin daha önceki oyunlarında bölüm içerisinde çeşitli yerlerden bulduğumuz silahlarda farklı upgrade’ler mevcut olabiliyordu. Biz istemesek de o upgrage’ler silahta bulunuyordu. Artık Exodus’ta böyle bir sıkıntı yaşanmayacak ve istediğimiz gibi ekipmanı kendimize göre enegre edebileceğiz. Bir diğer farklı durum ise silahların temizliği. Haritalarda bulunan çeşitli çalışma istasyonlarına gidip silahlarımızı temizlememiz gerekiyor. Aksi takdirde silahlar düzgün bir şekilde çalışmayacaktır ve gerekli koşullarda oyunun sürekliliği sağlanmayacaktır.

Metro Exodus sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Intel i5 4400 veya AMD FX-8350

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 / NVIDIA GeForce GTX 670 2GB veya AMD Radeon RX 560 / HD 7850 2GB

Bellek: 8GB RAM

Çözünürlük: 720p

Varsayılan yenileme hızı: 30 FPS

Video Ayarları: Düşük

DirectX Sürümü: Version 11.0 / 12

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: Intel i7 4790 veya AMD Ryzen 3 1300X

Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1070 6GB veya AMD Radeon RX 580 8GB

Bellek: 8GB

Çözünürlük: 1080p

DirectX Sürümü: Version 11.1 / 12

Video Ayarları: Yüksek

En yüksek ayarlarda oynatmak için önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: Intel Core i9 9900K veya  AMD Ryzen 7 2700

Ekran Kartı:  Nvidia RTX 2070/ RTX 2080 Ti 11 GB RAM

Bellek: 16GB RAM

Çözünürlük: 1080p

DirectX Sürümü: Version 12

Video Ayarları: Ultra

Metro Exodusun çıkan Gameplay Trailer sahnesini izlemek için tıklayın

Oyunun Story kısmında geçeceği haritaları incelemek için tıklayın

Ariane 5 Roketi Bu Gece 00.00’da fırlatılacak(Canlı Yayın)

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön