Oyun

MOBİL PUBG PC VERSİYON

Player Unknown’s Battlegrounds adlı oyun geçen sene kendisi için battle royale türünü popüler hale getiren bir çıkış yaptı ve Mobile PUBG, Mart ayında hem Android’de hem de AppStore için piyasaya sürüldü. Peki bilgisayarda PUBG mobil nasıl oynanır? Oyuncular bu mobil sürümlerini Windows PC’lerinde oynayabilirler. Bu konumuzda bunu üzerine bir değerlendirme yaparsak;

1. Tencent Gaming Buddy

Şimdi, Tencent’in resmi Android emülatörü olan Gaming Buddy, Android için PUBG Mobile özelliğine sahip oldu. Böylelikle kullanıcılara bilgisayardan mobil PUBG oynamak için resmi bir emülatör özelliği aktif edildi.

Bilgisayar üzerinden Mobile PUBG oynamaya başlamak için Tencent Games tarafından geliştirilen resmi Gaming Buddy emülatörünü indirebilirsiniz. İndirmek için emülatöre buradan ulaşabilirsiniz. Yükleme boyutu 8.4 MB boyutunda olsa da, emülatör oyunu indirmek ve bilgisayara kurmak birkaç dakika sürüyor. Android oyun hala beta paketinde olduğu için oyunu oynarken biraz gecikme güçlüğü gözlemleyebilirsiniz.

Oyunu bir kez kurulduktan sonra, mobile PUBG emülatörü, 60 fps’lik bir kare hızında oyun deneyimini meydana getiriyor. Sisteminizin ekranına bağlı olarak HD, Full HD çözünürlükler arasında geçiş yapabilirsiniz. Pro kullanıcıları uygun bellek, işlemci ve mause DPI ayarlarını seçerek oyun motorunun performansını ve özelliklerini değiştirebilir. Öbür taraftan, Otomatik olan, Pürüzsüz, Dengeli ve HD, Anlık droplar yaşamadan ve görüntü kalitesi arasında seçim yapmak için seçenekler vardır. Oyununuzu doğrudan emülatörden de kaydedebilirsiniz.

Emülatördeki hareket komutları , herhangi bir yerel PC oyununa benzer. Rakiplere saldırmak için mouse’u tıklamanız veya karakteri döndürmek için işaretçi işlevini hareket ettirmeniz gerekir. Orijinal Android sürümüyle eşleşen ekran tuşları de vardır. Ek olarak, yolculuğunuzda diğer oyuncu kullanıcıları bulmak ve öldürmede yeterli alan sağlamak için tam ekran modu vardır. Tam ekran modu ile birlikte daha geniş bir alan daha iyi bir oyun tecrübesi oluşturacaktır.

2. BlueStacks:

PC’de mobil PUBG oynamak için kullanabileceğiniz başka bir program ve yazılım ise BlueStacks. Bu araç, bilgisayardaki bir Android ekranını yansıtması olayını sağlayan bir Android emülatördür. Bu uygulamanın yardımıyla Android uygulamalarınızı PC’de mobil PUBG oyunu dahil bir çok oyunu çalıştırabilirsiniz.

 – PC’nize programı ve PUBG apk dosyasını indirin. Programdaki Uygulamalarım a gidin ve sağ alt kısımda bulunan apk yükle butonuna tıklayın.

 – BlueStacks’ta mobil PUBG’yi açın ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra giriş bilgilerinizi girin.

-Ayarlara menüsüne gidin ve ardından ekran a tıklayın ve en boy oranını “System Default (Sistem Varsayılanı)” olarak ayarlayın. DPI’yi yüksek ayarlayın ve ardından “engine (motor)” a tıklayın ve Open GL’ye ayarlayın.

 – Daha sonra CPU işlemcisini ve RAM’i seçebilir ve ayarlardan çıkabilirsiniz. Artık oyun oynanmaya hazır hale gelecektir.

3. Nox App Player

Nox App Player, bilgisayarda PUBG mobile oynamak için kullanılmak üzere hazırlanmış bir başka emülatör türüdür. Bilgisayarınızda tam Android özellik deneyimi sağlar.

 – Programı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

 – PUBG oyununun apk formatını indirin ve ardından Nox App Player ile başlatın.

 – Apk formatını Nox app uygulamasına sürükleyip bırakın ve Nox’a kurmaya başlayabilmeniz için tıklayın.

 – Oyunu yükledikten sonra, artık bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

4. MEMU App Player:

Sonuncusu ise MEmu App Player’dır. Bu araç bir Android telefonun işletim sistemini bilgisayara yansıtma özelliği taşıyan PUBG mobil oyununuzu PC’ye yüklemenizi sağlayan başka bir emülatördür. Bu amacı yerine getirmek için, bu uygulama Windows 7 ve üstü işletim sistemi gereksinimi gerektirir. Ekran sürücüsü de OpenGL 3.0 ve üstü olmalıdır.

 – MEmu App Player’ı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

 – MEmu’de, PUBG’nin apk dosyasını yükleyin.

 – Yüklendikten sonra, ana ekranda görürsünüz. Belirtilen bölüme tıklayın ve artık bilgisayarınızda PUBG mobile oynamaya başlayabilirsiniz.

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön