Mobil

Oppo, Nisan’da 2 Milyona Yakın Telefon Üretmeye Planlıyor.

Oppo ‘nun Çinli Telefon Üreticilerinden Başkan Yardımcısı Shen Yiren; Sosyal paylaşım sitesi Weibo’da Nisan ayında yeni bir akıllı telefon çıkaracağını açıkladı. Yılın bu zaman diliminde Oppo’nun R18’i piyasaya sürmesi mantıklı olacaktır fakat şirketin son açıklamalarına göre daha farklı olaylar meydana gelebilir

Oppo Şirketi; bu yıl açıkça bir R serisi telefonu tanıtmayacağını, bunun yerine farklı ve yeni bir cep telefonu serisi tanıtacağını söyledi. Geçen ayların sonunda Oppo Şirketi; MWC’de 10x hibrit zoom adlı yeni teknolojisini göstererek teknolojinin bu yıl seri üretileceğini söyledi. Ve yılın ilk yarısında yeni telefonlarda uyarlanacağını belirtti.

oppo

Bu yeni cihazın yeni çıkmış en iyi amiral gemisi mi? yoksa 10x zoom özellikli üst seviye basit bir cihaz mı olduğunu şu zamanlarda kesin bir noktaya varmak güç olduğunu söyleyebiliriz. Oppo Şirleti’nin yaklaşık iki milyon kadar cihaz üretmesi bekleniyor. Bu kadar yüksek üretimlerde 10x zoom lensi oluşturmak da bir hayli zorlaşacaktır. Eklemek gerekirse bunun sadece zaman alıcı değil aynı zamanda üretilmesi de oldukça pahalı olduğu gözüküyor. Bu denli sorunları çözebilmek için Çinli telefon üreticisi; bu cihazları piyasaya sürmeden önce toplu bir bütün olarak üretecek ve bu da onların koydukları paranın geri dönmesi konusunda bir kesinlik olmayacaktır. Bu uygulama, sadece büyük ve güçlü bir şirketin benimseyebileceği bir hamle. Zira daha farklı şirketler hemen iflas eşiğine gelebilirler.

Oppo’nun şimdilik hangi akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planladığını bilmemiz bugünlerde zordur. Bununla beraber, mobil telefon üreticileri’nin umut verici bir şekilde iyileşmesi için risk alan şirketleri tebrik etmemizde fayda vardır.

https://www.teknowhite.com/avrupanin-en-buyuk-espor-merkezi-acildi/
- -
1 Yorum

1 Yorum

  1. Kenar Yazarı

    05/03/2019 at 11:51

    İsmini ilk defa duydum. Huawei markasından mesela memnunum. Teknoloji konusunda saplanıp kalmamak lazım. Yeni markalar eskileri geçebiliyor artık.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön