Yazılım

ÖSYM 25 Bin lira Maaşla Yazılım Uzmanı Alacak

ÖSYM 25 bin lira ile yazılım uzmanı arayışı içinde

ÖSYM Kurumu’nun Resmi Gazete gündeminde yayınlanan ilanına göre 5 bilişim personeli alacak. ÖSYM Bilgi Güvenliği ve yazılım işleriyle uğraşan görev yapacak olan personeller; yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadrolarına yerleştirilecek.

Söz konusu kadrolara ve boşlukluklara başvurabilmeleri için adayların, fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma işlev sahibi olması bekleniyor.

Bunun yanı sıra yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 ila 5 yıllık tecrübe sahibi olmaya sahip olmaları şartı aranıyor. Elbette güncel programlama dillerini bildiğinin belgelenmesi, iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce dil bilgisi gibi şartlarda yer alıyor.

2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden aldığı puanın yüzde 70’i ile yabancı dil puanının yüzde 30‘unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamayla ilk 50’ye giren adaylara sözlü sınav sistemi uygulanacaktır.

Sınavda başarılı bir neticeye sahip olup iş başı yapacak yazılım uzmanı personelinin aylık net maaşının tavanı 25 bin 489 lira 96 kuruş olarak belirlenmiş konumdadır. Bunun yanı sıra diğer yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanının net maaş tavanları 19 bin 117 lira 47 kuruş, bir diğer ağ ve sistem uzmanın maaşı da 12 bin 744 lira 98 kuruş olarak açıklanmaktadır.

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön