Haber

Ptt Drone ile Kargo Dönemi Başlıyor

PTT drone ile kargo dönemi başlıyor.Antalya’da düzenlenen Uluslararası E-Ticaret konferansında gelecek planlarını açıkladı. Bu planlar arasında drone ile teslimat yapmada bulunuyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT’nin ortak düzenlediği konferansta PTT’nin gelecek projeleri konuşuldu. PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, çok yakın bir zaman içinde drone ile kargo dağıtımına başlayacaklarını müjdeledi. Özel sektörlerde daha çok görülen bu proje, ilk defa devlet desteği ile açığa çıktı.

drone ile kargo

PTT DRONE İLE KARGOYA BAŞLIYOR

Amazon, UPS, DHL ve AliBaba gibi şirketler Drone teslimatlarını hali hazırda yapıyordu. PTT’de 2018 yılından itibaren bu şirketler arasında yer alacak.

2019 yılı içerisinde drone ile kargo teslimatına başlayacaklarını GÜNDEME GETİREN Kenan Bozgeyik açıklamasında, ” 2019’dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak hedefe ulaşıyor. Drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmayı ümid ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlk başta Ankara’da başlayacak olan drone ile dağıtım, daha sonrasında ise İstanbul ve İzmir gibi büyük illeri de prjelerini devam ettirecek.

Türkiye’de yeni bir kargoculuk devrini başlatacak olan PTT’nin Başkanı Kenan Bozgeyik ek olarak “Bunu yaparken de öncelikle mobil araçlarımızı ortaya çıkarttık. Mobil araçlarımızla bir tarafta ulaşamadığımız noktaları, erişemediğimiz noktalar varsa oralara gitmeyi hedefliyoruz.” ifadeleriyle de söz konusu olan projenin öneminden de bahsetti.

Konuşmasına devam eden Bozgeyik, ”Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli olarak ”Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya konumlandırdık. Şimdi ise İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımıza ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.” dedi.


NASA’nın STEREO Misyonu: Güneş Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bir Görev
- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön