Haber

Tosuncuk, Türkiye’den sonra Arjantin ve Dubai’yi de dolandırmaya çalıştı

Tosuncuk Çiftlik Bank ile insanları dolandırıp ülke dışına firar eden Mehmet Aydın’ın Arjantin’i ve Dubai’yi de dolandırma planları olduğu gün yüzüne çıktı.


Çiftlik Bank doloandırıcılığı sonucunda Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın ülke dışına kaçmıştı. Geçen hafta yakalanan Mehmet Aydın’ın Sosyal Medya Sorumlusu “Umeyr Karakoç”un açıklamaları basına yansıdı.

2017 Haziran ayında Sao Paulo, Brezilya’ya daha sonra oradan Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın ve çetesi, Uruguay’da 1 hafta konakladılar. Umeyr Karakoç yaptığı bir açıklamada, “Mehmet Aydın’ın  daha önceden Arjantin’de Fame Game oyun şirketi kurma planı vardı. Arjantin’de önceden kiralamış olduğu bir evi ve aracı bile bulunuyordu. Her şey hazırdı.” dedi.

Uruguay’dan aracın belgeleri eksik oldupu için geçemediler. Taksi ile Uruguay’dan Arjantin’e geçen Mehmet Aydın ve çetesi Boenes Aires’te konumlanan Shareton Hotel’de geceyi geçirdiler. Mehmet Aydın orada 2 gün rahatsızlandı. 2 gün moladan sonra Türk Konsolosluğu’na geçti ancak Mehmet Aydın gerekli olan belgeleri oradan alamadı ve bu nedenle işlemler yapılamadı. Mehmet Aydın ve ekibi Türkiye’ye uçakla vasıtası ile geri döndü.

RESİDENT EVİL 2 REMAKE CRACKERLAR TARAFINDAN KIRILDI

Mehmet Aydın’ın Arjantin’de Türkiye’de yaptığı gibi benzer mantıkla işleyecek planı bu sebeplerle rafa kalktı. Sorgusunun devam sürecinde Umeyr Karakoç; aynı sistem ile planı Dubai’de ve başka ülkelerde de uygulayacaklarını, oyunun internetten oynanacağını, kahvaltı dükkanlarının açılacağını fakat bu planın da yolunda gitmediği ve bu sebeple gerçekleşmediğini belirtti.

Kaynak: https://www.webtekno.com/ciftlik-bank-in-tosunu-turkiye-nin-ardindan-arjantin-ve-dubai-yi-de-dolandirmaya-calisti-h62354.html

Ana Sayfa

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön