Yazılım

Windows 11 Geliyormu

Günümüzün ve bu zamana kadarki teknoloji çağının en değerli ve en işlevli işletim sistemi Windows her yeni sürümü ile kullanıcılarına çok fazla yenilikler ve özellikler sunuyor. Windows işletim sisteminin en son ve en değerli sürümü olan Windows 10 ile birlikte günümüzün en iyi işletim sistemi özelliklerini kullanıcılarının beğenisine sundu.

Tarihler 2015 yılını gösterdiğinde bilgisayar kullanıcılarının beğenisine sunulan Windows 10 bir çok bilgisayar kullanıcısı ve bilgisayar işleriyle uğraşan kesim tarafından,  kullanım arayüzü açısından ilk başta garipsense de sunulan yenilik ve özelliklerinden dolayı oldukça çok beğenildi.

Fakat kullanıcılar ortalama her 2-3 senede bir Microsoft tarafından yeni Windows sürümlerinin kullanıcılara sunulmasından dolayı Windows işletim sisteminin geleceğini biraz merak ediyor. Yani açığa kavuşturulmak istenen Windows’un yeni sürümünün gelip gelmeyeceği ve gelecekse ne zaman geleceği oluyor.

Windows 10’un çıkış tarihinin üzerinden 3 sene geçti. Bu nedenden ötürü yeni ve özellikler olarak yeni bir sistem geleceği konusu bugünlerde internet dünyasında gerek sosyal medya da gerekse teknolojik ortamlarında Windows’un bir üst sürümünün ne zaman çıkacağı ve asıl akla gelen soru ise kullanıcılar tarafından gelmesi beklenen Windows 11 ‘in ne zaman çıkacağı sorusu oldukça gündeme geliyorve bu konu tartışılıyor.

Windows 11 Gelecek mi ?


Windows 11’in gelip gelmeyeceği henüz kesin olarak belli değil. Bunun sebebi ise Windows’un herhangi bir yeni sürümünün çıkacağının belirsizliğini korurken yeni gelecek Windows işletim sistemininde Windows 11 olup olmayacağı da henüz belirsizlik içerisindedir.

Microsoft’un düzenlemiş olduğu bu programda Windows 10 ‘un üzerine yeni bir sürümün gelip gelmeyeceği sorusu oldukça çok yinelendi ve duyuldu. Bu soru üzerine Microsoft önemli isimlerinden ‘Jerry Nixon’  Windows 10 ‘un son Windows sürümü olacağını belirtti. Jerry Nixon katıldığı bir toplantıda konuşmasının devamında ise Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkardığı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi ve üzerine önemli özelliklerin katılması üzerinde çalışacağız ve geliştireceğiz dedi.

Yapılan bu açıklamadan sonra daha sonraki tarihlerde de bu konu yine bazı yerlerde gündeme gelse bile yapılan açıklamaların Nixon’un yapmış olduğu açıklamadan hiç bir farklı olmadı.

Yani sonuç olarak Windows’un şuan itibariyle son sürüm olduğu ve son sürüm olarak kalacağı üzerinde net bir fikir bulunuyor. Tabi Microsoft yeni sürüm ile ilgili çalışmalarını çok önemli derecede büyük bir titizlikle saklayıp bekletmiyorsa

Windows 10 Yeterli mi ?

Ayrıca yeni bir Windows sürümünün gelmesi günümüz teknolojisi için bir ihtiyaç olarak görünmüyor. Microsoft zaten yeni uyguladığı yenilikleri ve güncellemeleri yapmış olduğu update ile kullanıcılarına sağlıyor. Bu nedenden dolayıda yeni bir Windows sürümüne şuan ihtiyaç duyulmuyor.

Sonuç itibariyle Windows 10 çıkıp çıkmayacağı kesin olarak belliolamamakla beraber Windows üst düzey çalışanları Windows 10′ un üzerine yeni bir Windows sürümü çıkarmayacağını belirterek bu durum net olarak belli olmadığı söylenebilir.

Tam olarak netlik kazandığı takdirde sitemizden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön