Donanım

Xbox Maverick DVD İstemeyen Yeni Versiyon

Microsoft’un DVD sürücüsü özelliği olmayan Xbox sürümünü yakında resmen piyasaya sürebileceği çok konuşuluyor.

Xbox Maverick; İlk olarak geçtiğimiz yılın sonlarına doğru meydana çıkan ve Maverick kod adıyla bahsi geçen yeni Xbox oyun konsolunun, önümüzdeki yılda piyasaya resmen çıkabileceği konuşulmaktadır. Microsoft Şirketi tarafından bir süredir geliştirilen bu konsolun, Xbox One S All-Digital Edition adıyla satışa çıkacağı da iddialar arasında yerini alıyor.

Bu konsolu bugünlerde satışta olan Xbox One S modelinden ayıran en önemli özellik ise, herhangi bir optik sürücü bulundurmaması kısacası DVD ya da Blu-ray türünden hiç bir optik sürücüsü bulunmayan All-Digital Edition Version, oyunları internet üzerinden indirip, sabit disk sistemi üzerine kurarak oyuna erişim sağlanabilecektir.

Microsoft şirketi bu sayede kullanıcları tamamen online sistem üzerine yönlendirmeyi ve optik medya üretim masrafından kurtulmak amaçlanıyor Tabii yeni konsolun üretim maliyeti de biraz daha düşük olacaktır. Microsoft’un bu Xbox sürümünü diğerlerine göre 100 dolar daha ucuza satabileceği tahmin edilmektedir

Microsoft’un bu yeni konsolu Nisan ayı ortası ya da Mayıs ayı başı gibi piyasaya süreceği söz edilmektedir. All-Digital Edition Version büyük ihtimalle Microsoft’un Xbox One ailesinden çıkaracağı son sistem modeli olacaktır. Sonraki yeni nesil Xbox konsolunun 2020 yılında satışa çıkacağı konuşuların arasındadır. Yine kesin olarak bir bilgi edindiğimiz zaman sitemiz üzerinden detaylı birikime sahip olabilirsiniz.

Micorosft Xbox One hakkında resmi bilgi için resmi sitesini için tıklayınız

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön