Donanım

YENİ NVIDIA GEFORCE RTX DİZÜSTÜ BİLGİSARLAR


NVIDIA GeForce RTX laptoplarla oyun deneyimini en üst noktaya taşıyor. Bu hafif ince, güçlü oyun sistemleri yeni NVIDIA Turing sistem mimarisi ve devrim yaratan RTX platformu ile donatıldı. RTX grafikler ile gerçek zamanlı , yapay zeka ve programlanabilir bir yazılım gölgelendirme yöntemini bir araya geliyor.

GTX 1000 pascal serisinin dizüstü bilgisayarlarına girişine benzer şekilde, Nvidia RTX kartlarını da 40’tan fazla dizüstü bilgisayara getiriyor. Bunlarda RTX 2060’dan RTX 2080 e kadar farklı GPU’lar çalışacak. Nvidia, bu dizüstü bilgisayarların Battlefield V gibi ışın izlemeli ve yüksek sistem gereksninmleri gereken oyunları 60 fps’de oynatabileceğini belirtiyor. Nvidia CEO’su Jensen Huang, bu yazılım ve donanımların PS4 Pro’nun iki katı seviyesinde performansı bir dizüstü bilgisayara getirebileceğini kaydetti.

Masaüstü RTX Ekran Kartları GTX ekran kartları serisine göre daha fazla enerji harcıyor ve fazla PSU gereksinimine sahip. Dizüstü bilgisayarlar ise termal açıdan daha kısıtlı oluyor. Nvidia şirketi’nin dizüstü bilgisayarlarda ek güç ihitayaçlarını nasıl karşıladığını belirtemiyoruz. Özellikle çok fazla sistem gücü gerektiren ışın izlemeli oyunlarda nasıl bir sonuç elde edilecek, bunu göreceğiz. Bununla ilgili Nvidia’nın yeni bir özellik ve yazılım güncellemesi getireceğini tahmin ediyoruz.

Ayrıca RTX ekran kartları Derin Öğrenme tabanlı süper örnekleme olarak çevirebileceğimiz, İngilizcesinden yola çıkılarak DLSS olarak bilinen bir tekniği de kullanıyor. Yapay zekâ özellikli bu bozukluk düzeltme tekniği performanstan ödün vermeden çözünürlüğü iyileştirmeyi sağlıyor.

Nvidia, CES 2019 etkinliği sırasında Electronic arts ve studio Bioware ile çalışarak DLSS desteğini yakında çıkacak ”anthem” adlı online nişancı oyununa getireceğini duyurdu. Geliştiricilerin RTX grafik kartından elde edebilecekleri yararlara ek olarak, her bir yeni RTX donanımlı dizüstü bilgisayar Nvidia’nın G-Sync teknolojisini destekleyecek. Bu sayede ekran, yenileme hızını Ekran kartı’nın oluşturma hızına göre eşleştirecek. Bu da anlık dropları ve ekran yırtılmasına engel olacak.Bu sayede anlık kare hızında ve fps değerlerinde artış söz konusu olacaktır.

Daha fazla bilgilere ulaşmak için tıklayı

TESLA AUTOPİLOT 3.0

- -
1 Yorum

1 Yorum

  1. Android seruveni

    29/03/2019 at 09:22

    Çok hızlı gelişiyor ben halen i5te kaldım teknoloji olarak bana yetiyor zaten fazlası beni aşar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön