Oyun

Yeni Oyun DOOM ETERNAL

Fps türünün ilk oyun şirketlerinden biri olan ID Software tarafından geliştirilen Doom Eternal, Quakecon 2018 etkinliği sırasında oyuncuların beğenisine sunuldu ve gameplay videosu izletildi. TeknoWhite ekibi olarak sizler için oyun hakkında her şeyi bir araya getirmeye çalıştık ve Doom Eternal hakkında her şey;


Çok fazla ağır grafikli ve kanlı bir FPS olarak tanımlayabileceğimiz Doom serisinin yeni oyunu Doom Eternal, diğer oyunlara göre daha hızlı ve seri bir oynanış vaat ediyor.
Bethesda oyun şirketi tarafından paylaşılan oynanış görüntüleri, hızlı FPS oyunu tarzını seven oyuncuların dikkatini çekecek gibi gözüküyor.
İlk etapta E3 2018 etkinliğinde duyurulan Doom Eternal, serinin pek çok hayranını heyecanlandırmıştı. Ancak öyle fazla süslü ögeler yerine bir şov ile değilde sıradan ve sade bir şekilde gösterimi yaptılar. Bu gösterim sırasında oyunun hızlı ve akıcı atmosferi izleyicileri çok sevindirdi ve oyun dünyasında konumu hazır durumda olduğunu söyleyebiliriz.

FPS oyun türüne darbe vuran Doom, oldukça farklı bir deneyim yaşatmayı başarıyor. çok fazla kan, ağır silahlar ile parçalanmış vücudların uçuşan organları ve gerçekçi parçalanma sahneleri şimdiden kandan ve şiddet içerikli öğelerden haz etmyeyn oyuncuların oyunu oynarken bir kez daha düşünmleri gerekmektedir. 

Bilenin yanı sıra daha kan efektli ve daha hızlı bir oyun motoruna sahip bir Doom;


2016 yılında çıkan Doom oyunu  bir maden mecrasında ve Mars yüzeyinde geçiyordu. Doom Eternal ise seriyi daha farklı bir yöne davet ederek bu sefer oyuncuları Dünya’ya götürmeye hazırlanıyor. Fakat Dünya’nın o eski halinden hiçbir kalıntı kalmayacak ve oyunda dünya tamamen değişerek her yer alev ve kaos ortamı almış olarak karşımıza çıkacak ve bizi tam bir kaos ortamı içerisine yerleştirecek.

Yenilikler bununla da sınırlı kalmaycaktır. Diğer oyunlar daha dar maplerde ve alanlarda geçmekteydi. Kısacası belirli bir çizgisel alanda atmosfer yeri mevcuttu.Doom Eternal ise bu durumu oldukça değiştirerek daha farklı bir atmosfer oluşturmak için hazırlanıyor. Doom Eternal’da yer alan geniş harita şeklinde daha farklı oynanış deneyimi tarzlarına izin verecek ve karşımıza daha büyük yaratıkların çıkmasını sağlayacak. Ne kadar büyük yaratıklar çıkarsa oyunun zorluk derecesi o kadar artmış demek oluyor. Buda oyundaki keyfi 2 katına çıkarıyor diyebilirizi

Açık dünya ve Büyük yaratıklar;

Doom Eternal oyunu’nun hangi platformlarda çıkacağı kesin olarak belli olamamakla beraber bu konuda hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Herkes gibi bizler de merakla bekliyoruz bu konuyu. Oyun tüm platformlarda çıkacağı söylenebiliyor dedik ama peki ya Nintendo Switch kullanıcıları? Bu konu hakkında yani oyunu hangi platformları çıkacağı kesin olarak belli değildir. Belli olduğu ve resmi bir açıklama geldiği taktirde sitemizden bu konu hakkında bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Bu konuda merak edilen kısımlar arasında bu gibi unsurlar yer alıyor. Oyun dünyasını ve yakından takip edenlerin de bildiği gibi bir önceki oyun Switch konsollarına port edilmişti. Çıkışı ile beraber bu gerçekleşmedi ancak sonuçta getirilmişti. Aynı durum Eternal için de geçerli olabilir. Bu nedenlerden kaynaklı Nintendo Switch kullanıcılarının biraz sabretmesini ve resmi haberleri takip etmesini önerebiliriz.

Bu seriyi yakından takip edenlerin de bildiği gibi bir önceki oyun Switch konsollarına port edilmişti. Çıkışı ile beraber bu gerçekleşmedi ancak sonuçta getirilmişti. Aynı durum Eternal için de geçerli olabilir. Bu nedenlerden kaynaklı Nintendo Switch kullanıcılarının biraz sabretmesini ve resmi haberleri takip etmesini önerebiliriz.

Şuan için aşağıdaki platformlar duyurulmuştur;
Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4Oyunun sistem gereksinimleri;

Minimum:

  • İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2 GB
  • RAM: 8 GB 
  • HDD: 55 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10

Önerilen:

  • İşlemci: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 4 GB/AMD Radeon R9 290 4GB 
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 55 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10

Buraya tıklayarak oyunun ilk gameplay ve tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz

- -
Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Haberler

Başa Dön